Крем П'яткова Шпора назад

04.11.2016

Все про п'яткова шпору: причини, симптоми, діагностика та методи лікування.

Захворювання, відоме як п'яткова шпора (інша назва - плантарний фасцит) являє собою розростання кісткової тканини в п'яті (в районі бугра з боку підошви або в області кріплення ахіллового сухожилля).

П'яткова шпора: причини появи.

До основних причин появи у людини плантарного фасциту (шпори п'яти) медики відносять:

• Перенесення раніше травми п'яткової кістки;

• Плоскостопість (поздовжнє);

• Зайва вага;

• Порушення кровопостачання ніг через проблеми з судинами;

• Порушення обмінних процесів;

• Ускладнення, які викликані такими захворюваннями, як хвороба Бехтерева або артрит.

П'яткова шпора: симптоми.

Медики стверджують, що прояви даного захворювання пов'язані скоріше ні з анатомічними змінами в стопі, а з наслідками наявного запального процесу.

До симптомів, які свідчать про наявність п'яткової шпори у людини можна віднести такі явища:

• Безпричинно з'явилася біль у п'яті (без перенесених ударів і травм);

• Хворобливі відчуття в п'яті, як при ходьбі, так і при навантаженнях на стопу. Найчастіше такий біль турбує людину вранці або після тривалого сидіння. Такі відчуття називають «стартовим болем». Зменшується вона поступово до середини дня, але до вечора відновлюється знову.

Як діагностувати п'яткову шпору?

Діагностика здійснюється шляхом огляду у лікаря з подальшим проведенням:

• Рентгенограми (щоб виключити перелом або тріщину в п'яткової кістки);

• Біохімічного аналізу крові (для виключення ревматичних захворювань, які можуть бути причиною хворобливих відчуттів в п'яткової кістки).

Які методи використовують для лікування п'яткової шпори?

Вибір способу лікування залежить, як від причин, які викликали прояви недуги, так і від ступеня його вираженості. При цьому терапія спрямована не на позбавлення від самої шпори, а на усунення вогнища запалення і хворобливих відчуттів. Для цього використовують такі методи:

1. Медикаментозний - полягає в застосуванні гелів і мазей, які надають цілеспрямована дія на вогнище запалення. Рідше вдаються до уколів в п'яту, оскільки це ефективний, але вкрай болісний спосіб, що робить його непопулярним.

2. Ортопедичний - полягає в використанні спеціальних ортопедичних подпяточнікі і устілок. Ці вироби не можна назвати доступними за ціною, але їх застосування дозволяє правильно розподіляти навантаження по поверхні стопи.

3. Фізіотерапевтичний - тут використовують такі процедури, як ударно-хвильова, лазерна і магнітотерапія, а також електрофорез.

4. Лікувальну гімнастику, що складається з вправ, спрямованих на нормалізацію кровопостачання нижніх кінцівок.

5. Рецепти народної медицини - дозволяє використовувати властивості природних компонентів в самостійно приготованих мазі і розтирання (за народними рецептами).

6. Проведення спеціальних лікувальних масажів, які здатні значно полегшити хворобливі відчуття. Тут слід зупинитися на Космецевтика, які доцільно використовувати при проведенні таких масажів.

Під Космецевтика розуміють спеціальні засоби, дія яких сформовано на кордоні фармацевтики та косметології з елементами народної медицини.

Як правило, подібні продукти мають недорогу ціну, а лікувальні масажі з їх прімененііем справляються з п'яткових шпорами за рахунок натуральних природних компонентів, які входять до складу.

Як приклад ефективного космецевтіка можна привести крем «П'яткова шпора» ТМ Сила Карпат, який виробляє українська компанія «ЛекоПро». До складу цього продукту входять такі компоненти, як скипидар живичний, камфора, ефірна олія ялівцю, екстракти лопуха, буркуну, а також стручкового перцю.

Настільки багатий склад робить використання крему «П'яткова шпора» ТМ Сила Карпат дуже ефективним при проведенні лікувальних масажів, як при появі шпори на п'яті, так при відкладенні солей і запаленнях суглобів.